Власна сауна: відпочинок в будь-який зручний час

Сауна — доступний і прекрасний спосіб для відпочинку. Дозволяє розслабити тіло, відволіктися від низки щоденних справ. Баня — аналог сауни і прекрасне місце для релаксу. У статті нижче розглянемо основні відмінності лазні і сауни, а також що необхідно брати з собою в разі відвідування парних. Все для сауни — на сайті.

Відмінності сауни і лазні

Принцип лазні і сауни схожий — це місце з високою вологістю і температурою. Але не дивлячись на загальні цілі, відмінності є. Перш за все, це — вологість і температурний режим. У сауні вологість завжди нижче, близько 15-20% при середній температурі 120-140 градусів. У лазні, навпаки, вологість становитиме 50-60% з температурою 60-70 градусів Цельсія.

Крім режимів, конструкція нагрівальних елементів теж буде відрізнятися. У сауні в парній нагрівальний пристрій — камені, в лазні — громіздка грубка, яка виробляє пар і тепло. Багато любителів, вибирають частіше лазні через запах палаючих дров, що в саунах не зустріти, бо сам пристрій отримання тепла електричне. Наявність басейну в сучасних лазнях — звична справа, хоча раніше лазні будувалися без них. Для контрасту використовувався сніг або вода прилеглої річки. У саунах, навпроти, наявність басейну — обов’язкова умова.

Переваги власної сауни

Власна сауна — відмінний варіант економити гроші на відвідування комерційних аналогів і час на поїздку до місця. Домашня сауна, крім цього, володіє декількома перевагами:

  • Для побудови при приватному будинку не потрібна додаткова земля.
  • Простота монтажу.
  • Зручно використовувати для обігріву інших приміщень.
  • Вдале проведення часу з сім’єю і друзями в будь-який зручний для себе час, без додаткових витрат.

Аксесуари для сауни: що з собою взяти

Похід в сауну повинен бути заздалегідь продуманий, тому що існує цілий набір необхідних речей для цього. Класичний список для сауни: великий рушник, віник, спеціальний головний убір, тапочки, купальник або плавки. Всі інші речі у вигляді спеціальних рукавиць, масел і бальзамів для шкіри і волосся, частування у вигляді меду, чаю збираються в індивідуальному порядку. Якщо мова стоїть про похід в комерційну лазню, то співробітники зазвичай попереджають про те, що з собою необхідно взяти, а що входить у вартість. Якщо ж сауна своя, то віника і рушники буде цілком достатньо, щоб попаритися і відпочити тілом і душею.

Сауна і лазня — прекрасний спосіб провести вечір або вихідні як одному, так і в компанії друзів. Адже гарячий вологий повітря здатний захистити організм від багатьох хвороб, сприятливо впливає на нервову, кровоносну і лімфатичну системи. Найголовніше, як і в усьому іншому — регулярність.