Свято Трійці в Україні

16 червня в Україні відзначають одне з 12 найголовніших свят у році – Свято Трійці в Україні. День Трійці є перехідним святом і щороку дата змінюється.

Свята Трійця є офіційним святом в Україні. Державні свята мають бути додатковими вихідними. На Трійцю українці матимуть три вихідних: суботу 15 червня, неділю 16 червня та понеділок 17 червня.

Свята Трійця також називається П’ятидесятницею, тому що це п’ятдесятий день після Великодня. Коріння цього свята сягає язичницьких часів.

В Ізраїлі це свято сільськогосподарського врожаю. У цей день приносять в жертву плоди першого врожаю. Потім, у старозавітні часи, в цей день почали святкувати Синайський союз Мойсея з Богом, який стався приблизно через 50 днів після виходу євреїв з Єгипту.

Початкові традиції Трійці

Для православних це одне з найбільших церковних свят. Священики та парафіяни молилися за благодать Святого Духа для всіх присутніх, а також тих, хто вже відійшов у вічність.

Одним із головних символів Святої Трійці є трави та квіти. Традиційно храми прикрашають травою. Потім візьміть додому букети трав і квітів, освячених у церкві. Молодими гілками прикрашають хати та ікони. Цей ритуал символізує продовження життя, процвітання і оновлення душі.

У цей день прийнято накривати святковий стіл з пирогами і млинцями для родичів і сусідів.

На Святу Трійцю дівчата ворожать. Наприклад, є ворожіння на вінках. Вранці дівчина йшла з вінком до церкви, а ввечері пускала вінок по річці і загадувала найулюбленіше бажання. Якщо вінок пливе за течією — бажання збудеться, якщо прибитий до берега — то ні.

У цей день наші предки одружувалися. Вважається, що сватання на Трійцю та весілля на Покрову запорука щасливої ​​родини. Але вінчатися в цей день не бажано, тому що між чоловіком і дружиною може бути третя особа.

Напередодні Трійці — Троїцька субота. У цей день прийнято відвідувати могили померлих родичів.

Як підготуватися до свята?

Готуйтеся до свята Трійці заздалегідь. По-перше, потрібно очистити будинок і позбутися всього, особливо того, що нагадує вам про неприємні моменти вашого життя.

Напередодні цього свята бажано прикрасити свій дім свіжими зеленими гілками — за давніми традиціями це можуть бути гілки берези, дуба, клена. Також можна зробити чудовий букет з польових квітів, один з яких потрібно буде принести до церкви.

ритуали, які зазвичай дотримуються на Святу Трійцю

Одним із найвідоміших і найпоширеніших ритуалів є пускання вінків на воду, хоча є й багато інших не менш відомих.